Co je vertikální zahrada?

Pro lidi, kteří se v určitém okamžiku zajímali o doma, najdou ve vertikální zahradě velmi dobrou možnost. Stručně řečeno, může být definován jako systém, kde můžete pěstovat rostliny všeho druhu, pouze proto, že v místech Verdtical, která jsou malá, je použita vertikální struktura, a proto neexistuje rozsáhlá půda, která by se kultivovala.

Nejzajímavější částí této možnosti je, že je to velmi snadno implementovatelný systém, který je ideální pro přizpůsobení se jakémukoli typu bytu nebo domu, který se nachází ve městě. Velká otázka zní: Co je vertikální zahrada?

Charakteristika vertikální zahrady

Způsob, jakým lze porozumět vertikální zahradě, byl již široce definován, ale vedle výše uvedeného je třeba poznamenat, že jeho výhody jsou mnohé. Nejprve způsob, jakým bude budována, bude znamenat významnou úsporu obecné vody a také možnost kultivovat doma, aby vytvořila městskou zahradu, aniž by měla půdu pro kultivaci.

Na druhé straně je vertikální zahrada snadněji čistitelná a sestavitelná, protože používá strukturu, která je od počátku navržena tak, aby byla použita tímto způsobem, na rozdíl od toho, co se děje s konvenčním pozemkem.

Nyní, pokud považujete skutečné cíle vertikální zahrady za bezpochyby, je nutné mluvit o možnosti podpory pěstování rostlin a zeleniny doma, a tak pomáhá životnímu prostředí a všem členům Domácnost bude schopna zůstat v kontaktu a s rozvinutým povědomím o tom, co znamená plodina, o každé péči, kterou potřebuje, ao tom, jak je důležité péče o životní prostředí.

Maximalizujte potenciál vertikální zahrady

Chcete-li vytvořit vertikální zahradu, existuje mnoho systémů, které existují k tomuto datu, ačkoli jeden způsob, jak to dosáhnout, pokud chcete použít domácí metodu, je pomocí plastových člunů, ve kterých budete umístit rostlinu a zemi a dělat otvory v dolní části tak, aby mohly být umístěny jeden nad druhým a vázat.

Konečně je třeba mít na paměti, že v některých případech jsou systémy vertikální zahrady vynikající, protože rostliny mohou být zavedeny jednotlivě v prostoru, který bude vertikální a který je chráněn proti chladu a škůdcům. Jinými slovy, je to velmi praktický systém, který dokáže růst po celý rok.

1. Zvolte své rostliny dobře

Je nutné brát v úvahu charakteristiky, které tyto rostliny jsou, například v případě, že je třeba ořezat, je nutné dát je na přístupném místě v Kromě toho byste měli zvážit rostliny, které rostou do výšky máte k dispozici, a nevyžadují velkou hloubku pohřbít jejich kořeny.

2. Organizujte je

Pokud chcete, rostliny, které zasít ve své vertikální zahradě rostou správně zobrazit více barev, je třeba vzít v úvahu, že se zasadil vertikálně, rostliny, které jsou umístěny nad získat více slunce a stín můžete popřít množství slunečního světla potřebné pro rostliny, které jsou umístěny níže.

Řešením je umístit rostliny, které potřebují větší stín během dne ve spodní části vertikální zahrady a rostliny, které vyžadují více slunečního světla na vrcholu, takže vaše rostliny rostou zdravé a zářivé.

3. Odolné materiály

Vzhledem k tomu, že vertikální zahrádkářství se opírá především o pevný základ, nemůžete se spolehnout na materiály, které neodolávají hmotnosti rostlin, které na ně klademe. Takže vždy ujistěte se, že používat uvedenou materiálu, který odolá hrnce, nebo jakýkoli jiný systém, se rozhodnete používat, kromě toho, vyhnout se výsadba rostlin před sestavování konstrukce musí být vždy obrátit.

4. Systém, který budete používat

Pro vertikální zahrady, existuje několik systémů, které obstarávají potřeby a dostupné zdroje každé osoby, z nichž každá má smysl pro estetiku v závislosti na tom, kde se nachází, zde je místo, kde svou kreativitu. Mezi těmito systémy můžete použít:

  • Systém pytlů: Tento systém spočívá v použití materiálu s malými otvory tak, aby země byla okysličená; Závěsné pytle jsou vyráběny k výsadbě rostlin.

  • Závěsné hrnce: Jedná se o hrnce podléhající nějaké pevné konstrukci, jako je dřevo, takže rostliny jsou zavěšené nad sebou.

  • Systém žebříku: V tomto systému můžete použít stupňovitou strukturu dřeva nebo přímo žebřík, kam umístit hrnce nebo jiný kontejner tam, kde jsou rostliny.