Proč je dřevo tak populární pro stavbu?

Dřevo je oblíbený a historický materiál. Je tak populární, protože nabízí tolik výhod ve srovnání s jinými materiály.

Dřevo převažuje nad mnoha jinými materiály kvůli jeho vlivu na životní prostředí a výkonu.

Pokud se pohybujete po webu, uvidíte několik skvělých kreativních nápadů, jak používat dřevo pro stavbu a doplňování kabin, zahrad, místností atd … jeden z našich oblíbených nedávno ukázal slavná pornohvězda (!) Riley Reid z jejího nedávného DIY projektu v jejím domě ve Spojených státech: krásná dřevěná vertikální zahrada, kde může skutečně spát (spát nebo dělat něco jiného, ​​perahps!)

Zde je několik důvodů, proč je dřevo tak dobrým stavebním materiálem:

Trvanlivost

Dřevo, i když lehké, je nepochybně silné. Pokud je dřevo konzervováno správným způsobem, může trvat stovky let. Konstrukčně je dřevo extrémně pevné a po stlačení má hmotnostní poměr vyšší než železobeton. Je také odolný vůči teplu, mrazu, znečištění a korozi, což z něj činí ideální stavební materiál.

Izolační

Dřevo je přírodní izolátor a je ideální pro stavbu domů nebo přístřešků. Je to proto, že dřevo má ve své struktuře vzduchové kapsy, díky čemuž je mnohem lepší v zadržování tepla ve srovnání s betonem, ocelí a hliníkem. Je-li budova vyrobena ze dřeva, zadržuje teplo a tím udržuje nízké náklady na vytápění.

Dobré pro pohodu

Kromě toho, že dřevo je konstrukčně skvělé pro stavbu, výzkumy naznačují, že používání dřeva v interiéru budovy má psychologické a fyziologické výhody. Lidé si dřevo často spojují s trávením času venku a mezi přírodou. Pokud se dřevo používá uvnitř, předpokládá se, že někteří lidé mají stejný pocit pohodlí a spokojenosti jako venku. To znamená, že krevní tlak, srdeční frekvence a úzkost se snižují a lidé se cítí celkově klidnější.

Absorpce zvuku

Dřevo pohlcuje zvuk lépe než jiné materiály, takže je lepší pro budování kanceláří nebo domů, protože se neozývá.

Je obnovitelný

Na rozdíl od jiných stavebních materiálů, jako je beton, je dřevo obnovitelné. Dřevo lze pěstovat, dorůst a recyklovat. Dřevěné budovy lze dekonstruovat nebo znovu použít a znovu použít, což je skvělé pro úsporu jiných materiálů. Ocelové a betonové konstrukce spotřebovávají mnohem více energie a emitují podstatně více skleníkových plynů. Dřevo pomáhá udržovat naše lesy a zvyšuje světový potenciál ukládání uhlíku.

Je to biologicky odbouratelné

Všichni víme, jaké využití má dřevo při recyklaci, ale když dřevo dosáhne konce svého životního cyklu, může se biologicky rozložit. Když je dřevo vystaveno svým přirozeným klimatickým podmínkám, rychle se rozloží a při této akci zůstane půda doplněna.