Montované domy: výhody a nevýhody

Bydlení v prefabrikovaném domě se až donedávna nepovažovalo za vhodnou alternativu a bylo rozšířené přesvědčení, že jsou příliš standardizované a nejsou příliš odolné. Nicméně ceny, které jsou cenově přístupnější než ceny konvenčního domu a neustálé zlepšování jeho materiálů a konstrukcí, způsobilo, že počet Španělů, kteří si pořídí modulární domy, roste. Navzdory těmto výhodám, které jsou uvedeny v následujících řádcích, mají také nevýhody: velmi základní návrhy levnějších domů, potíže s nalezením financování nebo konkrétní právní předpisy jsou stále nedostatečné.

Prefabrikované bydlení, stoupající trh

Prefabrikované domy začínají na významném místě na španělském trhu domu, podle různých společností v tomto sektoru, ačkoli jejich stavba je stále velmi zdaleka zemí jako Německo, Spojené státy nebo Kanada. Vyrábějí se v továrnách z standardizovaných panelů a pak jsou zaslány na konečné místo pro finální montáž. Existuje několik typů a jsou vyráběny ve všech typech materiálů, ačkoli ve Španělsku se používají hlavně ocel a beton.

Ceny těch nejlevnějších se pohybují mezi 45 000 a 79 000 eur, ačkoli propracovanější design, vybrané materiály a práce, které je třeba provést na místě, mohou tento druh bydlení dražší. Jaké jsou jeho hlavní výhody kromě nákladů? A nejméně žádoucí? Tento typ modulární konstrukce je analyzován níže.

Jsou levnější. Základní montované domy jsou levnější než běžné. Kontrola cen několika společností v tomto odvětví ve Španělsku můžeme hovořit o částce, která činí kolem 70 000 eur za 90 metrů čtverečních. Navíc, jak uvádí Habitissimo, prefabrikovaný dům umožňuje velmi přesnou kontrolu nákladů.
Jsou mnohem rychlejší, než se zvedou. Když jste předem postavili kousky domu, stačí je správně sestavit a sestavit. Šetří to spoustu času. Přestože některé práce (základy, zásoby – voda, osvětlení) by měly být stejné jako u jiného typu domů, bydlení je dokončeno daleko dříve.

Montovaný dům je čistý kus. Za týden může být dům hodně osazen. Pokud jde o konvenční, to trvá měsíce a navíc se vše dělá na zemi (materiál, personál atd.), Které nese více nečistot.

Jsou méně škodlivé pro životní prostředí. Ne každý souhlasí s tímto tvrzením, ale většina odborníků souhlasí, že jsou zelenější. Při výrobě v průmyslovém procesu je optimalizováno využití materiálů a energie, kromě minimalizace odpadu. Typy použitých materiálů jsou recyklovatelné.

Montážní dům se vyhýbá papírování. Tyto domy, podle některých odborníků, mají charakter mobilního domova a mohou být namontovány na zemi, kde není dovoleno stavět. Například příslušná městská rada se vyhýbá povolovacím postupům atd.

Materiály. Kvalita použitých materiálů stoupá, stejně jako jejich rozmanitost.

 

Nevýhody panelového bydlení

Konečná cena závisí na mnoha faktorech. I když má prefabrikovaný dům fixní cenu, pokud potřebujete vyrovnat půdu nebo provést nějaké změny pro přístup k zásobám atd., Částka se zvýší.

Komplikované návrhy jsou dražší. Přestože ceny těchto domů jsou obecně nižší, je-li vyžadována více zpracovaná konstrukce, může být nákladná, stejně jako více než běžná podlaha. Navíc, i když čím dál tím méně, levnější návrhy jsou příliš jednoduché.

Mohou utrpět škody v oblastech s extrémními povětrnostními vlivy. I když mnoho z nich uzemněna, a pokud je jejich materiál není vyroben odolný proti nežádoucí události, jako jsou tornáda nebo povodně mohou způsobit horší účinky na vyrobeného doma než v cihel a cementu.

Údržba drahá. Přestože je cena levná, někdy tyto stavby vyžadují mnoho nákladů na údržbu: malování každé dva až tři roky, ošetření odolnosti proti ohni a vlhkosti apod.

Neefektivní využívání přírodního osvětlení a zdrojů vytápění. Mnoho budov snižuje spotřebu energie přes správné místo, aby bylo možné co nejvíce využít země a slunce. To se nedá provést s prefabrikovaným domem, který byl navržen a postavený před určením, kde bude umístěn později. Tím dochází k méně efektivnímu využívání přírodního osvětlení a zdrojů vytápění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *